Nowa firma, nowe urządzenia – nowa jakość
Z Marcinem Kempką, prezesem firmy KES East Europe Sp. z o.o. z Poznania, rozmawia Adam Krzyżowski
Prezentacja
Adam Krzyżowski: Panie Prezesie, wiem, że od niedawna, bo od 2013 r., oferują Państwo urządzenia trzech francuskich marek: Sinex, Chauvin i Euragglo. Czy łatwo jest obecnie zainteresować polskie przedsiębiorstwa z sektora materiałów sypkich nowymi zagranicznymi elewatorami, przesiewaczami i prasami walcowymi?
Marcin Kempka: Nie jest to proste zadanie, ale miejsce na rynku znajdzie się dla każdego. Oczywiście, konkurencja jest obecna, ale to tylko mobilizuje nas do ciągłego ulepszania rozwiązań i szukania nowych możliwości. Stawiamy na jakość naszych urządzeń i ich skuteczność. Pracujemy z najtrudniejszymi materiałami sypkimi i bez większych problemów nasze rozwiązania się sprawdzają. Proszę pamiętać, że urządzenie to tylko połowa sukcesu. Liczy się to, czy i jak sprawdza się ono w czasie produkcji.Przede wszystkim jakość jest naszym celem, a polscy przedsiębiorcy są bardzo świadomi... Fakt, że produkcja jest poza granicami kraju, nie ma większego znaczenia – jesteśmy przecież w Unii Europejskiej. KES jest polską firmą i my odpowiadamy za urządzenia i zaproponowane rozwiązania
A.K.: Na jakie urządzenia proponowane przez KES East Europe jest największy popyt?
M.K.: Nasze spektrum jest dosyć duże i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Prasy walcowe i technologie, które dostarczamy, ze względu na swoją specyfikę charakteryzują się w stosunku do urządzeń wibracyjnych wąską gamą odbiorców. Urządzenia wibracyjne rotują bardziej. Szczególnie obserwujemy ich wzrost sprzedaży wśród branż mocno jakościowych – takich jak farmaceutyczna, chemiczna czy spożywcza – a także branż przetwarzających trudne, ścierne materiały. Duże zainteresowanie zauważamy również pośród klientów przetwarzających olbrzymie ilości materiałów trudnych w przesiewie, poszukujących skuteczności i jakości.
A.K.: Co wyróżnia spiralne elewatory wibracyjne Sinex i przesiewacze Chauvin wśród innych tego typu urządzeń?
M.K.: Nie mamy wielkiej konkurencji, jeśli chodzi o urządzenia dużych rozmiarów. Nie każdy producent buduje elewatory do 9 m wysokie, jednocześnie dodając funkcję grzania czy chłodzenia. Przesiewacze Chauvin są konstrukcjami specjalnymi. Duże urządzenia wysokoenergetyczne z wałami z masą niewyważoną pracują w najtrudniejszych warunkach. Druga mocna strona Chauvin to przesiewanie i klasyfikacja materiałów trudnych przy granulacji poniżej 1 mm. Mamy do dyspozycji paletę urządzeń przeznaczonych do małych wydajności oraz maszyny, które pracują na dużych wydajnościach, zachowując skuteczność.
A.K.: Jakie rodzaje pras walcowych Euragglo są w Państwa ofercie i gdzie mogą one znaleźć zastosowanie?
M.K.: Prasy walcowe to seria laboratoryjna o wydajności ok. 15 kg/h brykietu lub granuli i skala przemysłowa. W skali przemysłowej mamy dwa rodzaje pras: serię „B” (z horyzontalnym doprowadzeniem materiałów w przestrzeń międzywalcową) i serie „DH” i „E” (z zasilaniem wertykalnym). Wydajności są mocno uzależnione od produktu i jego charakterystyki. Seria „B” osiąga wydajności do ok. 5 t/h, a serie „DH” i „E” – do ok. 80 t/h.
Główne zastosowania przemysłowe pras walcowych to produkcja mechaniczna, m.in.:
- nawozów NPK (granulacja i brykietowanie);
- soli NaCl (granulacja i brykietowanie);
- wapna palonego (granulacja i brykietowanie);
- bentonitu (granulacja);
- odpadów ubocznych procesów metalurgii metali szlachetnych (brykietowanie).
Ten temat jest o wiele bardziej złożony i wymaga większej wiedzy technologicznej. Chętnie zaprezentuję i omówię nasze technologie z wykorzystaniem pras walcowych
A.K.: Czy planują Państwo rozbudowę swojego oddziału i jeśli tak, to jakich zmian możemy się spodziewać w działalności KES East Europe?
M.K.: Firma KES East Europe jest młodą, dynamiczną firmą stworzoną na bazie doświadczonych przedsiębiorstw produkcyjnych i konstrukcyjnych. W chwili obecnej mamy do dyspozycji czterech inżynierów sprzedaży i dwóch konstruktorów wspomagających nasze działanie na terenie Polski.
W dalszych planach rozwoju chcemy stworzyć większy zespół specjalistów, pracujących na miejscu dla klientów w celu poszukiwania najlepszych rozwiązań. Dodatkowo chcemy również zbudować lokalny serwis, który będzie w stanie w bardzo krótkim czasie reagować na najmniejszy problem produkcyjny.
A.K.: Dziękuję za rozmowę.
Dane kontaktowe
tel:. +48 609 020 035
e-mail: m.kempka@kes-industry.pl