Stoły wibracyjne SINEX
Proponowane przez KES East Europe stoły (platformy) wibracyjne francuskiej firmy SINEX zostały zaprojektowane w celu rozwiązania problemów z zagęszczaniem i separacją pakowanych produktów w opakowaniach. W zależności od konstrukcji pracować mogą przy obciążeniach od kilku kilogramów do 20 ton.
Prosta i wytrzymała konstrukcja gwarantuje długą żywotność oraz praktycznie bezobsługową i ciągłą pracę.
Mogą one być stosowane w najróżniejszych dziedzinach współczesnego przemysłu. Oto kilka przykładów ich wykorzystania:
- zagęszczanie: używane do zagęszczania materiałów sypkich, półpłynnych, granulatów, półproduktów, produktów gotowych, wypełniaczy itp. Stoły wibracyjne doskonale sobie radzą z odpowietrzaniem produktów;
- separacja: zapewniają usuwanie pyłu z produktu, odwadnianie (mogą również służyć do otrząsania materiału z wody w przypadku zastosowania pojemników z dnem perforowanym) i czyszczenie materiału po śrutowaniu, piaskowaniu itp.;
- testy: bardzo skuteczne w wypadku badań odporności na drgania mechaniczne materiałów, np. do urządzeń lotniczych, morskich i samochodowych.
Ustawienia: amplituda drgań elektromechanicznych stołów wibracyjnych jest regulowana mechanicznie za pomocą silników niewyważonych, a częstotliwość jest ustawiana przy użyciu elektronicznego regulatora. Parametry można zmieniać, korzystając z panelu dotykowego.
Dwie zasady drgań:
- wibracje pionowe: przez dwa silniki niewyważone;
- wibracje eliptyczne: jeden silnik niewyważony.
Instalacja: stoły wibracyjne mogą być umieszczone w standardowych lub automatycznych liniach produkcyjnych. Można je instalować do podłogi lub mogą być podwieszane.
www.kes-industry.pl