Oferowane przez spółkę FIBU z Siemianowic Śląskich elektrowibratory i generatory drgań firmy Friedrich Schwingtechnik GmbH są kompatybilne z różnego rodzaju sprzętem dodatkowym, m.in. z przetwornicami częstotliwości, układami sterowania i monitorowania.
Wszystkie elektrowibratory marki Friedrich współpracują z różnego typu przetwornicami częstotliwości. Służą one do regulacji prędkości obrotowej elektrowibratorów i ułatwiają ich rozruch i synchronizację. Przy doborze przetwornicy częstotliwości zawsze uwzględnia się moc znamionową elektrowibratora, jak i wartości prądów rozruchowych, które mogą być nawet dziewięć razy wyższe niż wartość prądu znamionowego i utrzymywać się w przedziale czasu od 3 do 5 s.
Elektrowibratory Friedrich mogą również współpracować z automatyką, która nadzoruje ich pracę, uruchamiając je według harmonogramu lub sygnałów zewnętrznych. Taki układ sterowania stosowany jest z reguły w instalacjach lejów zasypowych i silosach w celu przeciwdziałania tworzeniu się zatorów. Automatyka ta eliminuje też możliwość popełnienia błędu przez człowieka i np. zapobiega wystawieniu ścian leja zasypowego na długotrwałe działanie drgań, co mogłoby skończyć się uszkodzeniem całej konstrukcji.
Spółka FIBU dysponuje także m.in. technologią, która monitoruje stan generatorów drgań i parametry ich pracy. Technologia ta służy do wczesnego wykrywania symptomów uszkodzenia lub nadmiernego zużycia się kół zębatych i łożysk generatorów. Zapobiega ona awariom i przestojom w produkcji. Użytkownik zyskuje wtedy cenny czas na podjęcie odpowiednich działań, żeby nie doszło do awarii napędów.