-
Cukier jest szeroko stosowany w zakładach produkcji spożywczej i przetwórczej. Jego specyficzne właściwości, związane z tworzącym się pyłem cukrowym, stwarzają dla sił utrzymania ruchu liczne wyzwania. Wspierają je w tym firmy projektujące i montujące skrojone na miarę instalacje wentylacji, odpylania i centralnego odkurzania, takie jak BART Sp. z o.o.
-
Zakłady, instalacje i innowacje
05.08.2024Z Romanem Warownym, członkiem zarządu i dyrektorem technicznym w firmie WAKRO Sp. z o.o. z Krępnej, rozmawia Adam Krzyżowski
-
Urządzenia oferowane przez firmę PROORGANIKA przeznaczone do pracy w strefach wybuchowych
05.08.2024Firma PROORGANIKA oferuje urządzenia mające zastosowanie w instalacjach z produktami sypkimi. Są to elementy systemu rurowego Jacob, złączki rurowe Eurac, zawory zaciskowe HOmatic oraz podajniki celkowe RotaVal. Wszystkie te urządzenia mają możliwość pracy również w strefach zagrożonych wybuchem. Wyróżniamy w nich elementy będące fragmentami rurociągów oraz urządzenia z własnym napędem.
Andrzej Żelazo
-
Firma NSK opracowuje pionierską, wysoce dokładną metodę szybkiego i dokładnego diagnozowania pozostałego okresu trwałości smaru. Japoński producent udostępni rozwiązanie w formie aplikacji mobilnej, która umożliwi użytkownikom na miejscu analizę stanu środków smarnych w łożyskach i układach ruchu liniowego. Ta innowacyjna funkcja ograniczy potrzebę inspekcji i koszty uzupełniania smaru oraz pomoże firmom wdrożyć strategie konserwacji oparte na monitoringu stanu maszyn i wyposażenia. NSK zbiera obecnie opinie i informacje zwrotne od klientów przed uruchomieniem swojej nowej aplikacji.
-
W wielu gałęziach przemysłu – czy to chemicznego, czy spożywczego – mamy do czynienia z produktami, które stwarzają zagrożenie wybuchowe. Generalnie zabezpieczenie takich instalacji jest prowadzone w dwóch kierunkach. Po pierwsze, żeby zapobiec wybuchowi, a po drugie – jeśli już do niego dojdzie – żeby zamknąć go w instalacji tam, gdzie tylko miejscowo spowoduje straty, albo żeby ukierunkować go tam, gdzie straty będą najmniejsze lub ich w ogóle nie będzie.
Andrzej Żelazo