DENIOS oferuje wagi przemysłowe
Firma DENIOS, specjalista w bhp i składowaniu materiałów niebezpiecznych, wprowadziła do swojej szerokiej oferty nowy asortyment – wagi przemysłowe. Są one nieodzowne w wielu różnych dziedzinach i branżach – w przemyśle, magazynie, w produkcji i laboratorium.
Kryteria wyboru najlepszej wagi
Wybierając odpowiednią wagę, trzeba ustalić kilka istotnych kwestii: jaki jest cel ważenia (np. liczenie drobnych części lub ważenie dużych ciężarów), z jakim zakresem minimalnych lub maksymalnych obciążeń mamy do czynienia, czy ważenie będzie odbywać się wewnątrz pomieszczenia (dzięki czemu wagę będzie można podłączyć do prądu), czy na zewnątrz (wtedy będzie potrzebna waga mobilna, np. akumulatorowa). Równie ważny jest też zintegrowany interfejs danych do PC albo drukarki.
Typy wag stosowane w przemyśle
Waga wadze nierówna. Zależnie od zastosowań wagi przemysłowe muszą spełniać określone wymagania i dlatego mają różną budowę. Aby klienci mogli łatwiej zorientować się w swoich potrzebach, firma DENIOS uporządkowała oferowane przez siebie wagi następująco:
• wagi analityczne – stosowane w laboratorium, o dokładności ważenia w miligramach;
• wagi precyzyjne – o uniwersalnym zastosowaniu laboratoryjnym, do codziennych prac, o różnych funkcjach i dokładnościach ważenia;
• wagi stołowe – uniwersalne, o wszechstronnym zastosowaniu, np. w wysyłce, magazynie, produkcji lub kontroli jakości;
• wagi ze stali szlachetnej – dostosowane do miejsc o wysokich standardach higienicznych;
• wagi liczące – podają liczbę sztuk drobnych części, takich jak śruby czy nakrętki;
• wagi do paczek / wagi platformowe – wytrzymały typ wag do nieporęcznych artykułów ważących do 600 kilogramów, szczególnie polecane do magazynu, produkcji i wysyłki;
• wagi podłogowe / paletowe / przejazdowe – do magazynu czy produkcji, do ciężarów do trzech ton;
• Wagi wiszące / wagi do żurawi – bardzo wytrzymałe, doskonale sprawdzą się w ważeniu dużych ciężarów w logistyce i produkcji (do 12 ton).
Legalizacja wag
Według europejskiej dyrektywy 2014/31/UE, wszystkie wagi, które są używane w obrocie handlowym, które służą do produkcji lekarstw, które są wykorzystywane do celów urzędowych, które znalazły zastosowanie podczas produkcji opakowań gotowych lub które są stosowane w lecznictwie, muszą być urzędowo sprawdzone. Czynność ta, służąca ochronie konsumentów, nazywa się legalizacją. Pierwszą legalizację przeprowadza zawsze producent, gwarantując, że dana waga zachowuje dokładność. Oznaczana jest skrótem „M” i rokiem pierwszej legalizacji. W przypadku większości wag okres ważności legalizacji producenta wynosi dwa – trzy lata, po czym należy wagę poddawać kolejnej legalizacji przez właściwy regionalnie urząd.
Klienci w szerokiej ofercie firmy DENIOS z pewnością znajdą wagę odpowiednią do swoich wymagań.