Z Tymoteuszem Mysakowskim, dyrektorem ds. sprzedaży w firmie Trade Mysak Group z Poznania, rozmawia Adam Krzyżowski
Adam Krzyżowski: Panie Dyrektorze, trzy lata temu podczas naszej rozmowy powiedział Pan, że gdy tylko pojawia się zapotrzebowanie na nowy produkt, to starają się Państwo wprowadzić go do oferty. Na jakie urządzenia do transportu materiałów sypkich jest obecnie największe zapotrzebowanie i czy są one już oferowane przez Trade Mysak Group?
Tymoteusz Mysakowski: Rzeczywiście, jeśli tylko zauważamy na rynku zwiększone zainteresowanie jakimś urządzeniem, to prędzej czy później oferujemy je klientom. Z drugiej strony, jeśli znajdziemy nowe rozwiązanie, co do którego jesteśmy przekonani o jego wysokich zaletach i innowacyjności, wprowadzamy je na rynek. Takim właśnie produktem jest w naszej ofercie wysoce energooszczędny australijski przenośnik powietrzno-mechaniczny Floveyor. Uważamy, że jest to niezwykłe urządzenie, które jest rewolucyjne w swojej funkcjonalności i prostocie.
FOT. 1 Przenośnik powietrzno-mechaniczny Floveyor – nowość w ofercie Trade Mysak Group
A.K.: Jaki jest jego mechanizm działania?
T.M.: Przenośnik powietrzno-mechaniczny Floveyor, zwany inaczej powietrzno-talerzykowym, zbudowany jest z rury, w której środku znajduje się lina z osadzonymi na niej talerzykami z tworzywa sztucznego. Mały wydajny silnik napędza wewnętrznie krążący zespół lin z dużą prędkością tak, aby wytworzyć siłę odśrodkową. Taki ruch utrzymuje surowiec w kieszeni powietrznej i napędza go szybko, ale delikatnie, do punktu zbiorczego. Jest to fluidyzacja przesyłanego produktu. Co do samych rur, to są one zbudowane ze stali miękkiej lub ze stali nierdzewnej.
Przenośnik powietrzno-mechaniczny Floveyor jest jedynym w swoim rodzaju systemem do transportu suchych proszków i granulatów, a technologia fluidyzacyjna Floveyor oraz wiele innych charakterystycznych cech sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie do przenoszenia materiałów znajdujących szerokie zastosowanie przemysłowe.
Przenośniki te cechuje delikatny transport materiałów, które nie ulegają zniszczeniu, minimalne zaleganie produktu i proste systemy czyszczenia. Wraz z innymi urządzeniami tworzą one w pełni zamknięte i modułowe instalacje, które zajmują mało miejsca i zapewniają wysoką wydajność.
A.K.: W czym jeszcze są one lepsze od przenośników innego typu?
T.M.: Przenośniki powietrzno-mechaniczne Floveyor zapewniają bardzo konkurencyjne cenowo i energooszczędne rozwiązanie do transportu niezliczonych proszków i granulatów. Mają wiele charakterystycznych cech, które, łącząc się, dają im przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Są czyste, bezpieczne, łatwe w utrzymaniu, uniwersalne, ekonomiczne i nieskomplikowane, a przede wszystkim skuteczne w transportowaniu wymagających materiałów. Porównując je do innych typów przenośników, zajmują naprawdę niewiele miejsca, co czyni je idealnym rozwiązaniem tam, gdzie tego miejsca brakuje. Te przenośniki są podobne do konkurencyjnych wyrobów z wyglądu, jednak działają inaczej. Lina poruszana jest ze znacznie większą prędkością, dzięki czemu wytwarzana jest poduszka powietrzna, w której unosi się produkt, co pozwala na szybki transport produktu bez uszkadzania go.
Firma Floveyor, której fabryka znajduje się Australii Zachodniej, jest oryginalnym wynalazcą przenośnika powietrzno-mechanicznego – nastąpiło to 60 lat temu.
A.K.: Czy odbiorcy tych urządzeń mogą liczyć na Państwa wsparcie techniczne po ich zakupie?
T.M.: W Poznaniu gwarantujemy naszym klientom specjalistyczną pomoc i stuprocentową obsługę. Urządzenie to zbudowane jest z modułów, dzięki temu możemy zapewnić szybką pomoc i serwis w razie potrzeby. Firma Floveyor dostarcza te przenośniki do przeszło 50 krajów i obsługuje odbiorców na całym świecie od ponad 50 lat. Prowadzi ona globalne programy szkoleniowe dla wszystkich partnerów i klientów, których odwiedza w każdym zakątku świata.
A.K.: Do jakich produktów najlepiej stosować te przenośniki?
T.M.: Przenośniki Floveyor to idealne rozwiązanie do transportu suchych proszków i granulek o średniej wielkości 12 mm lub mniejszej i wilgotności do ok. 12%. Przenośniki te mogą być stosowane do transportowania m.in. składników żywności, produktów przemysłowych, chemikaliów czy paszy dla zwierząt. Znalazły one szerokie zastosowanie w logistyce i transporcie.
A.K.: Dziękuję za rozmowę.