Innowacje energetyczne na wyciągnięcie ręki
Współczesne problemy zmian klimatycznych, oprócz stale rosnących kosztów energii oraz wyczerpujących się zasobów paliw kopalnych, powodują konieczność poszukiwania nowych, ekologicznych, powszechnie dostępnych i wydajnych metod wytwarzania energii. Czy to energia wiatrowa, słoneczna czy też biogaz, cały świat inwestuje dziś w odnawialne źródła energii.
Dlatego niewątpliwie warto wziąć udział w premierowej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Energetycznych InEnerg. Branżowe konferencje, międzynarodowi wystawcy, fora biznesowe oraz inne imprezy towarzyszące – to wszystko czeka na tych, którzy w dniach 4-6 marca 2014 r. odwiedzą Stadion Miejski we Wrocławiu.
Pionierami innowacyjności w branży energetycznej są Niemcy, którzy mają najlepiej w Europie rozwiniętą energetykę wiatrową. Sąsiedzi zza naszej zachodniej granicy przodują w świecie również pod względem zainstalowanej mocy ogniw fotowoltaicznych. Także Czesi dysponują już sporym doświadczeniem na tym polu. Oba kraje są też pionierami w dziedzinie światowej produkcji biogazu. Tymczasem polska energetyka odnawialna znajduje się dopiero na początku długiej drogi, wiodącej do uzyskania znaczącej pozycji w krajowym systemie zaopatrzenia w energię elektryczną. Dla wszystkich staje się jednak coraz bardziej oczywiste, że nie możemy dłużej opierać gospodarki energetycznej kraju na rozwiązaniach, które niezmiennie wiodły prym przez ostatnie dziesięciolecia.
Idealną okazją do ponadregionalnej wymiany doświadczeń, nawiązania cennych relacji biznesowych oraz prezentacji innowacyjnych koncepcji i najnowszych technologii w zakresie OZE, rozproszonej kogeneracji i efektywności energetycznej staną się już wkrótce Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg. Pierwsza edycja imprezy organizowanej przez REECO Poland odbędzie się w dniach 4-6 marca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, a więc w miejscu, gdzie spotykają się trzy kraje: Polska, Niemcy i Czechy. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się konferencja pt. „Polska, Niemcy, Republika Czeska - 3 kraje, 3 pomysły na biogaz. I co dalej?”, organizowana przy współpracy z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego. „Obecnie 80% działających na świecie biogazowni funkcjonuje w Niemczech, w tym dwie największe - o mocy 20 MW każda. W Czechach, dzięki wsparciu publicznemu liczba biogazowni również systematycznie wzrasta. W Polsce biogaz odgrywa coraz większą rolę, choć napotyka wiele trudności. W trakcie Konferencji (4 marca 2014 r.) dowiemy się, jak można przeciwdziałać kryzysowi i z których doświadczeń naszych sąsiadów szczególnie warto korzystać.” – mówi Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland.
Szczegółowe informacje o targach InEnerg-pdf
Więcej informacji na stronie www.inenerg.com