Firma Wirexim poleca zakładom z sektora rolniczego ładowarki próżniowe Sibilia Colibri, których konstrukcja została oparta na trzech założeniach: kompaktowość, solidność i wysoka efektywność. Te mobilne jednostki ssące są bardzo wytrzymałe, co owocuje wieloletnią bezawaryjną pracą bez względu na warunki.
Wyróżnia je duży, 600-litrowy zbiornik na pobierany materiał sypki. Urządzenie wyposażone jest w ręczny system hydraulicznego podnoszenia zbiornika, co pozwala na przygotowanie maszyny do pracy bez konieczności włączania silnika spalinowego. Bezpośrednio pod zbiornik można podstawić kontener na materiał (w przypadku wersji na przyczepie wysokość jest tak dobrana, aby umożliwić bezpośrednie opróżnienie do worka typu big bag). Żeby opróżnić zbiornik, wystarczy pociągnąć za dźwignię otwierającą zawór motylowy o średnicy 250 mm. Na leju został zamontowany pneumatyczny wibrator (aktywowany poprzez zawór obok skrzynki sterowniczej). Dzięki niemu lej zostaje wprowadzony w wibracje, co przyczynia się do odklejenia zbieranego materiału od ścian. Wlot przystosowany został do pracy z wężami o średnicy 100 mm oraz 80 mm, z systemem szybkiego połączenia na złącza kulowe.
Jako jednostka w pełni mobilna i autonomiczna ładowarka Sibilia Colibri wyposażona jest w silnik wysokoprężny Perkins, który napędza paskami napędowymi pompę rotacyjną. Maksymalne podciśnienie generowane przez ten zestaw to 5000 daPa. Przepływ powietrza wynosi 2000 m3/h, a filtry o powierzchni prawie 15 m2 doskonale sprawdzą się nawet przy bardzo pylistych materiałach. Żeby zabezpieczyć pompę przed uszkodzeniem, bezpośrednio przed nią został zamontowany filtr bezpieczeństwa z zaworem dopuszczającym powietrze, który zapobiega przegrzaniu i skutkom awarii filtra głównego. Dodatkowym atutem jest system oczyszczania filtrów. Żeby wyczyścić filtry, wystarczy zablokować wlot powietrza w urządzeniu, poczekać aż podciśnienie w zbiorniku wzrośnie, a następnie otworzyć zawór zwrotny. Powietrze, które dostaje się do zbiornika, na skutek gwałtownego wyrównania podciśnienia powoduje powstanie fali uderzeniowej, która strząsa pył przyczepiony do powierzchni kieszeni filtra.