Dwa dni wypełnione prezentacjami branżowych nowości, networkingiem, a także eksperckimi prelekcjami – krótko mówiąc – dziesiąta, jubileuszowa edycja KOMPOZYT-EXPO® zakończona.

- Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® są jednym z najważniejszych miejsc spotkań przedstawicieli branży materiałów kompozytowych w Europie Środkowo-Wschodniej od dziesięciu lat. Przez ten czas w roli wystawcy spotkaliśmy się z blisko 1800 firmami z całego świata, a targi odwiedziło ponad 25 tys. zwiedzających. Te liczby są najlepszym podsumowaniem naszej dotychczasowej pracy – wyjaśniała Pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

POWÓD DO ŚWIĘTOWANIA
Podczas uroczystego otwarcia jubileuszowej – 10. edycji KOMPOZYT-EXPO® pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o. podziękowała i wręczyła wyróżnienia firmom, które współtworzyły tę wystawę od samego początku. 
- Nasi klienci i ich potrzeby są dla nas najważniejsze. Wielu naszych wystawców rozwijało się równolegle z targami. To dla nas wielka nobilitacja, gdy widzimy te firmy, jak rokrocznie są częścią tego wydarzenia. Cieszymy się, że EXPO Kraków jest niezwykłym miejscem spotkań dla przedstawicieli tej – jakże ważnej w świecie branży przemysłowej. Odczuwam ogromną satysfakcję patrząc, jak wzrasta międzynarodowa ranga targów oraz z tego, że każda kolejna edycja KOMPOZYT-EXPO® znacznie skraca dystans targów do najlepszych światowych wydarzeń dedykowanych branży materiałów kompozytowych – podsumowywała Pani Wiceprezes. 
 
Materiały kompozytowe mają zastosowanie na całym świecie - od biżuterii, przez sprzęt sportowy, medyczny, po samoloty i przemysł zbrojeniowy. Rozwój technologii kompozytowych należących do grupy "high-tech" i obniżające się koszty produkcji  powodują, że ten materiał wykorzystuje się coraz częściej i chętniej. Duży wydźwięk miały słowa gościa specjalnego - Przemysława Świercza, kapitana reprezentacji Polski w AMP Futbolu, który wygłaszając mowę motywacyjną zachęcił naukowców i przedsiębiorców do dalszego rozwijania branży. 
- Im więcej zdobywałem wiedzy na temat kompozytów, tym bardziej uświadamiałem sobie, że moja proteza, kule czy cały sprzęt sportowy - buty, ochraniacze - to wszystko - to jest właśnie kompozyt. […] Ta branża zmienia świat i myślę, że zmienia świat na lepsze.
 
TARGI LUBIĄ BIZNES
Dobrze zaplanowany udział w targach zawsze przynosi realne korzyści biznesowe. To wydarzenie  jest doskonałym miejscem do spotkań, pozyskiwania klientów i optymalizacji sprzedaży. Często rezultaty widoczne są od razu, co podkreśla Alexander Wiesner, dyrektor sprzedaży austriackiej firmy Langzauner GmbH:
 - Po drugim dniu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Udało nam się znaleźć nowych klientów związanych z przemysłem kolejowym – są to firmy, których wcześniej nie znaliśmy. Mamy więc nadzieję, że kontakty nawiązane na targach zaowocują niebawem. Znaleźliśmy także czas, aby porozmawiać z dotychczasowymi klientami. Podsumowując - jestem zadowolony, także z profilu zwiedzających, którzy reprezentują różne branże […].
Tą opinie potwierdzają również inni wystawcy, m.in.: Leszek Prokopowicz, przedstawiciel AMERI-POL TRADING Ltd. Sp. z o.o.:
- W Targach KOMPOZYT-EXPO® bierzemy udział po raz drugi. Widać, że branża w Polsce się rozwija. Jest coraz więcej wystawców i odwiedzających. Wczorajszy dzień okazał się dla nas bardzo satysfakcjonujący - dużo osób było zainteresowanych naszymi produktami. Dodając na koniec – Spokojnie możemy polecić udział w targach innych firmom. Sami planujemy obecność podczas kolejnej edycji.
Jak pokazują tegoroczne statystyki KOMPOZYT-EXPO® odwiedziło ponad 3500 branżowych gości, a ofertę przedstawiło 222 firmy z 19 krajów, co jest wyraźnym sygnałem, iż jest to znaczące wydarzenie dla branży. 
 
TARGI ŁĄCZĄ
Organizatorzy monitorują trendy, szukają nisz, dostosowują imprezę do potrzeb klientów. W trakcie tegorocznej edycji, goście mogli poznać najnowsze surowce, materiały, produkty kompozytowe, maszyny i narzędzia stosowane do produkcji i obróbki materiałów oraz szeroką gamę usług dedykowanych tej branży (obróbka CNC kompozytów, usługi recyklingowe, badania i rozwój, usługi doradcze i szkolenia). Po raz drugi w historii targów został zorganizowany SALON LAB-CONTROL, w którym firmy zaprezentowały akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy, a także odbyły się krótkie prezentacje poruszające tematykę optymalizacji pracy laboratoriów.
 
Podczas tegorocznej edycji targów uwagę zwiedzających zwróciły trzy duże ekspozycje.
Pierwsza została zorganizowana pod wspólnym szyldem „Nauka dla Przemysłu”, na której uczelnie z Polski i zagranicy zaprezentowały swoją ofertę technologiczną, wyniki badań i własne produkty. Obecni byli przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnik: Częstochowskiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej,  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także przedstawiciele Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie oraz Instytutu Fraunhofera w Poczdamie. Choć przedstawiciele uczelni technicznych w Polsce zwykle się znają i ze sobą współpracują, to jak stwierdziła dr hab. inż. prof. nzw. Politechniki Śląskiej Anna Janina Dolata:
- Tym, co stanowi o wyjątkowej wartości tej przestrzeni jest ekspercka wiedza, przekazywana przez naukowców, specjalistów oraz prezentacja praktycznych jej zastosowań. Łatwiej jest rozmawiać z klientami, jak się jest skupionym w jednym miejscu […].
Na drugiej przestrzeni swoją ofertę przedstawił Polski Klaster Technologii Kompozytowych wraz z firmami członkowskimi. Różnorodny wachlarz produktów i usług sprawił, że to stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości.
- Bierzemy udział w targach po raz trzeci i jesteśmy bardzo zadowoleni. […] W tym roku obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą. Co więcej, nasi partnerzy są także zadowoleni z obecności na  wspólnym stoisku. Podczas tegorocznej edycji targów – podobnie jak rok temu - prowadziliśmy warsztaty eksperckie i marzy nam się, by w przyszłości stworzyć praktyczne warsztaty pokazowe – mówiła Marta Czulak, koordynator Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych. Podkreślając równocześnie, że Klaster jest niezwykle usatysfakcjonowany współpracą z Targami w Krakowie, organizatorem wydarzenia.
Trzecia powierzchnia skupiała małe przedsiębiorstwa z województwa małopolskiego, które uczestniczyły w projekcie , "Małopolska Innowacyjna", zorganizowanym przed Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Dzięki wsparciu ze środków unijnych małe i średnie firmy miały możliwość wypromowania swojej oferty i dotarcia do międzynarodowego grona odbiorców.
 
TARGI WSPÓŁPRACUJĄ I ROZWIJAJĄ
Podczas KOMPOZYT-EXPO® polscy i europejscy liderzy mieli niepowtarzalną okazję do wychwycenia nowych nurtów. Tegoroczny panel referatowy nie bez powodu nosił nazwę "Nauka dla Przemysłu". Dotyczył on trzech tematów. Rozpoczął się od zagadnień ekologicznych, a konkretnie recyklingu tworzyw kompozytowych. Drugi blok poruszył zagadnienia związane z kompozytami polimerowymi. Tematami przewodnimi były modyfikacje i innowacje w zakresie rozwoju tworzyw na bazie żywic. Ostatnią częścią sesji referatowej były prelekcje związane z kompozytami metalowymi i ceramicznymi oraz ich produkcją. 
Dzięki Polskiemu Klastrowi Technologii Kompozytowych można było wziąć udział w strefie warsztatowej, która rozjaśniała, jakie trendy i innowacje panują w branży. Omówiono m.in.: technologie czyszczenia suchym lodem, nowe kompozyty w branży automotive czy zaawansowane technologie lekkie. 
Łącznie, podczas KOMPOZYT-EXPO®, przygotowano dla wystawców i zwiedzających 26 wystąpień prowadzonych przez naukowców, specjalistów i liderów branży. Nad jakością wystąpień czuwała Rada Programowa targów oraz główny partner wydarzenia - Polski Klaster Technologii Kompozytowych, którego głównym celem jest wspieranie polskiego biznesu kompozytowego w nawiązywaniu umów międzynarodowych. 
 
TARGI PROMUJĄ
Organizatorzy Targów KOMPOZYT-EXPO® mają świadomość, że realizują przedsięwzięcie o wielkim potencjale. We współpracy z Re:view oraz wystawcami powstał w tym roku reportaż "Sites of compoSITES" ukazujący nieograniczone możliwości materiałów kompozytowych, ich nietypowe właściwości, a przede wszystkim zastosowanie w prawie każdej dziedzinie naszego życia. Dzięki licznym działaniom promocyjnym przekaz dotarł do szerokiej grupy odbiorców, także do osób niezwiązanych z przemysłem. 
- Dobrze jest sobie przypomnieć, jak widziałam kompozyty, zanim zaczęłam pracować w branży i jak mogą być postrzegane przez ludzi z zewnątrz. Dla nas bardzo interesującym przedsięwzięciem i pewnego rodzaju wyzwaniem, było przekazać tę wiedzę prostym, zrozumiałym językiem i otworzyć widzom oczy na to, jak wiele kompozytów jest w naszym codziennym życiu. – komentowała to przedsięwzięcie Maria Hud, marketing manager Ciech SARZYNA S.A.
 
TARGI PLANUJĄ
Tak, jak dynamiczna jest branża, tak również Organizatorzy nie zwalniają tempa i już dziś myślą, czym zaskoczyć uczestników nowej edycji KOMPOZYT-EXPO®, która odbędzie się  6 i 7 października 2020 w EXPO KRAKÓW. 
- Uważnie przyglądamy się zmianom zachodzącym w świecie targowym. Priorytetem na kolejne edycje naszego wydarzenia będą wszelkie nowe inicjatywy nawiązujące do światowych trendów w branży oraz działania, które sprzyjają integracji i kooperacji nauki z przemysłem. Postawimy również na mocną współpracę z międzynarodowymi partnerami. Jesteśmy przekonani, że te działania przyczynią się do świeżego spojrzenia na uczestnictwo w targach jako wydarzeniu, a także przyniosą ze sobą rozwój wystawy i wzmocnią jej pozycję w branży przemysłowej – podsumowuje Pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Nowy numer

  1. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2024 (106)
  2. Temat numeru: ATEX, FILTRACJA, UTRZYMANIE RUCHU

    05/2024 (105)

  3. Temat numeru: WAŻENIE I DOZOWANIE MATERIAŁÓW SYPKICH

    04/2024 (104)
  4. Temat numeru: POMIARY, NAPĘDY, AUTOMATYKA, PNEUMATYKA

    03/2024 (103)

  5. Temat numeru: SUROWCE SKALNE, PRZEMYSŁ CEMENTOWO-WAPIENNICZY

    02/2024 (102)

  6. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2024 (101)

  7. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTYKA

    07/2023 (100)
  8. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2023 (99)

  9. Temat numeru: ATEX, BHP, UTRZYMANIE RUCHU

    05/2023 (98)

  10. Temat numeru: WAŻENIE I DOZOWANIE MATERIAŁÓW SYPKICH

    04/2023 (97)

  11. Temat numeru: KRUSZYWA, CEMENT, WAPNO

    03/2023 (96)

  12. Temat numeru: ODPYLANIE, ATEX, BHP

    02/2023 (95)
  13. Temat numeru: POMIARY, AUTOMATYKA, NAPĘDY

    01/2023 (94)
  14. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTKA

    07/2022 (93)

  15. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE  I APARATURA POMIAROWA

    06/2022 (92)
  16. Temat numeru: ATEX, BHP, UTRZYMANIE RUCHU

    05/2022 (91)
  17. Temat numeru: TWORZYWA SZTUCZNE, KOMPOZYTY

    04/2022 (90)
  18. Temat numeru: KRUSZYWA,CEMENT, WAPNO

  19. 03/2022 (89)

  20. Temat numeru: AUTOMATYKA, POMIARY, NAPĘDY

    02/2022 (88)
  21. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2022 (87)

  22. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTYKA

    07/2021 (86)

  23. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2021 (85)

  24. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

    05/2021 (84)

  25. Temat numeru: RYNEK KRUSZYW, WAPNO, CEMENT

    04/2021 (83)
  26. Temat numeru: TWORZYWA SZTUCZNE, KOMPOZYTY

    03/2021 (82)
  27. Temat numeru:AUTOMATYZACJA, BADANIA I POMIARY

    02/2021 (81)
  28. Temat numeru:ODPYLANIE, ODKURZANIE, ATEX, BHP

    01/2021 (80)
  29. Temat numeru:TRANSPORT I LOGISTYKA 

    07/2020 (79)
  30. Temat numeru: LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE

    06/2020 (78)
  31. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

    05/2020 (77)
  32. Temat numeru: Plastiki, kompozyty, przemysł chemiczny

    04/2020 (76)
  33. Temat numeru:RYNEK KRUSZYW, WAPNO, CEMENT

    03/2020 (75)
  34. Temat numeru:AUTOMATYKA, NAPĘDY, POMIARY

    02/2020 (74)
  35. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2020 (73)
  36. Temat numeru: TRANSPORT MATERIAŁÓW SYPKICH

    07/2019 (72)
  37. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2019 (71)
  38. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

    05/2019 (70)
  39. Temat numeru: Tworzywa sztuczne i kompozyty

    04/2019 (69)
  40. Temat numeru: Rynek kruszyw -rozwiązania dla branży

    03/2019 (68)
  41. Temat numeru: AUTOMATYKA, PNEUMATYKA, POMIARY

    02/2019 (67)
  42. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2019 (66)
  43. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2018 (65)
  44. Temat numeru: Magazynowanie i logistyka materiałów sypkich

    06/2018 (64)
  45. Temat numeru: Utrzymanie ruchu

    05/2018 (63)
  46. Temat numeru: Kompozyty i tworzywa sztuczne, ważenie, dozowanie

    04/2018 (62)
  47. Temat numeru: Rozwiązania dla branży kruszyw

    03/2018 (61)
  48. Temat numeru: Automatyka i pomiary

    02/2018 (60)
  49. Temat numeru: Filtracja, odpylanie, ATEX, BHP

    01/2018 (59)
  50. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2017 (58)
  51. Temat numeru: Logistyka i magazynowanie materiałów sypkich

    06/2017 (57)
  52. Temat numeru: Górnictwo,energetyka.ATEX

    05/2017 (56)
  53. Temat numeru: Rynek tworzyw sztucznych i kompozytów

    04/2017 (55)
  54. Temat numeru: Rozwiązania dla branży kruszywowej

    03/2017 (54)
  55. Temat numeru: Automatyka, pomiary

    02/2017 (53)
  56. Temat numeru: Filtracja,odpylanie,odkurzanie,BHP, ATEX

    01/2017 (52)
  57. Temat numeru: Transport  materiałów sypkich

    07/2016 (51)
  58. Temat numeru: Magazynowanie materiałów sypkich

    06/2016 (50)
  59. Temat numeru: Zabezpieczenia przeciwwybuchowe

    05/2016 (49)
  60. Temat numeru: Wagi.Dozowniki

    04/2016 (48)
  61. Temat numeru: Kruszenie.Mielenie.Granulowanie

    03/2016 (47)
  62. Temat numeru: Filtracja.odpylanie.BHP

    02/2016 (46)
  63. Temat numeru: Automatyka i pomiary 

    01/2016 (45)
  64. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2015 (44)
  65. Temat numeru: Magazynowanie materiałów sypkich

    06/2015 (43)
  66. Temat numeru: Bezpieczeństwo procesowe i zabezpieczenia ATEX

    05/2015 (42)
  67. Temat numeru: Kruszenie, mielenie, mieszanie

    04/2015 (41)
  68. Temat numeru: Sita,przesiewacze,separatory

    03/2015 (40)
  69. Temat numeru: Automatyka i pomiary

    02/2015 (39)
  70. Temat numeru: Odkurzanie, odpylanie, BHP, Atex

    01/2015 (38)
  71. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2014 (37)
  72. Temat numeru: Opakowania w przemyśle materiałów sypkich

    06/2014 (36)
  73. Temat numeru: Silosy i magazyny na materiały sypkie

    05/2014 (35)
  74. Temat numeru: Systemy dozujące, ważące i pakujące

    04/2014 (34)
  75. Temat numeru: Filtracja,odpylanie,odkurzanie

    03/2014 (33)
  76. Temat numeru: Automatyka i aparatura kontrolno-pomiarowa

    02/2014 (32)
  77. Temat numeru: Sita, przesiewacze i separatory przemysłowe

    01/2014 (31)
  78. Temat numeru: Rozdrabnianie i granulowanie

    06/2013 (30)
  79. Temat numeru: Przemysł wydobywczy surowców energetycznych

    05/2013 (29)
  80. Temat numeru: Silosy do zastosowań przemysłowych

    04/2013 (28)
  81. Temat numeru: Sytuacja na rynku kruszyw

    03/2013 (27)
  82. Temat numeru: Aparatura pomiarowa w aplikacjach wysokotemperaturowych

    02/2013 (26)
  83. Temat numeru: Polski rynek cementu i betonu

    01/2013 (25)
  84. Temat numeru: Postęp techniczny w konstrukcji młynów

    06/2012 (24)
  85. Temat numeru: Konstrukcje silosów aluminiowych

    05/2012 (23)
  86. Temat numeru: Europejski rynek tworzyw sztucznych

    04/2012 (22)
  87. Temat numeru: Zmiany technologiczne w produkcji kruszyw

    03/2012 (21)
  88. Temat numeru: Automatyzacja procesów

    02/2012 (20)
  89. Temat numeru: Polski rynek targowy

    Rozmowa z dr. inż hab. Lidią Gawlik zastepcą dyrektora IGSMiE 
    01/2012 (19)
  90. Temat numeru: Nauka dla przemysłu

    Rozmowa z dr. inż Szymonem Modrzejewskim
    06/2011 (18)
  91. Temat numeru: Nowoczesne technologie górnicze

    Węgiel polskie bogactwo narodowe
    05/2011 (17)
  92. Temat numeru: Transport, logistyka i magazynowanie

    03-04/2011 (16)
  93. Temat numeru: Automatyzacja procesów

    Innowacyjny mechatroniczny system manipulacyjny
    02/2011 (15)
  94. Temat numeru: Rynek kruszyw w Polsce

    Recykling gruzu powyburzeniowego
    01/2011 (14)
  95. Temat numeru: Przemyslowe systemy ważąco-dozujące 05-06/2010 (13)
  96. Temat numeru: Magazynowanie sypkich produktów spożywczych 04/2010 (12)
  97. Temat numeru: Transport pneumatyczny materiałów sypkich 03/2010 (11)
  98. Temat numeru: Rynek cementu w polsce 02/2010 (10)
  99. Temat numeru: Krajowy rynek automatyki przemyslowej 01/2010 (9)

Kalendarium wydarzeń pełne

« Listopad 2024 »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8