Odpylacze filtracyjne workowe
Pyły i inne zanieczyszczenia są praktycznie wszędzie wokół nas. Problem zapylonego powietrza pojawia się w każdej branży przemysłu, czego przykładem mogą być procesy wytwarzania mieszanek drogowych lub odlewania metali
Anna Seroka
FOT. 1 Instalacja z odpylaczem filtracyjnym workowym typu FD
Każdy zakład produkcyjny musi się dostosować do ciągle zaostrzanych wymagań dotyczących emisji zanieczyszczeń. Odpylacze filtracyjne workowe firmy Nederman nie tylko odpowiadają aktualnie obowiązującym przepisom, ale również są w stanie sprostać przyszłym wymaganiom.
Wydajne moduły
Odpylacze filtracyjne produkowane przez Nedermana odznaczają się wysoką skutecznością filtracji przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej efektywności pracy. Nowoczesne metody produkcji oraz użycie wysokiej jakości materiałów sprawiają, że nasze rozwiązania są niezawodne. Nasze odpylacze filtracyjne i chłodnice gwarantują wyjątkowo długi okres ich użytkowania, podczas którego firma zapewnia również serwis.
Elementy komór odpylaczy filtracyjnych są ze sobą spawane, co gwarantuje odpowiednią szczelność i zapewnia dokładne oddzielenie przestrzeni czystych od brudnych.
Odpylacz dostosowany do potrzeb klienta
Nasze odpylacze filtracyjne mają modułową budowę i wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, co umożliwia dopasowanie ich do istniejących już instalacji technologicznych. Charakterystyczną ich cechą jest zwarta budowa oraz poziome położenie i płaski kształt worków filtrujących, co pozwala zmniejszyć powierzchnię zabudowy. Nederman dostarcza zarówno małe odpylacze filtracyjne, jak i duże instalacje odpylające, wraz z projektem, uruchomieniem i serwisem.
RYS. 1 Odpylacz filtracyjny workowy typu FD
RYS. 2 Konstrukcja odpylacza filtracyjnego workowego typu FD
Łatwa obsługa
Odpylacze workowe typu FD są łatwe w obsłudze. Worki filtrujące mogą być wymienione przez użytkownika bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi. Nederman oferuje stały serwis po zawarciu odpowiedniej umowy, zgodnie z którą cały system będzie regularnie konserwowany, a po kompleksowym przeglądzie zostanie przedstawiony szczegółowy raport.
Odpylacz filtracyjny workowy typu FD składa się z modułu filtrującego z systemem czyszczenia worków, leja zsypowego zintegrowanego z transporterem pyłów oraz konstrukcji wsporczej.
Moduł filtrujący składa się z dwóch zespolonych ze sobą sekcji: komory brudnego powietrza, uzbrojonej w worki filtrujące, oraz komory czystego powietrza. Worki odpylaczy FD czyszczone są sprężonym powietrzem, a nieruchome dysze czyszczące zainstalowane są naprzeciwko każdej kolumny worków.
Zbiornik sprężonego powietrza jest umieszczony na zewnątrz komory odpylacza filtracyjnego. Przepływem powietrza do poszczególnych dysz sterują zawory elektromagnetyczne, pobudzane sekwencyjnie przez elektroniczny sterownik. Zasysane przez wentylator główny zanieczyszczone powietrze wpada do komory brudnej odpylacza, a następnie, przepływając przez worki filtrujące, dostaje się do komory czystej. Podczas procesu odpylania pył gromadzi się na zewnętrznej powierzchni worka, przez co wraz z upływem czasu wzrastają opory przepływu filtrowanego powietrza przez tkaninę filtrującą. Proces oczyszczania worków filtrujących rozpoczyna się automatycznie, kiedy zostanie osiągnięta odpowiednia różnica ciśnień lub po upływie zaprogramowanego czasu.
Przepływający w przeciwnym kierunku strumień powietrza usuwa produkt filtracji przywierający do tkaniny worka filtrującego. Pył opada do leja zsypowego, a następnie odbierany jest do pojemnika lub worka, np. typu big bag.
W celu transportu odpadu we wskazane miejsce możliwe jest również wykorzystanie przenośnika ślimakowego.
www.nederman.pl