Bogaty program, innowacje maszynowe, spotkania ludzi branży – to i jeszcze więcej czeka na uczestników XXIV Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, Podczas wydarzenia eksperci zaprezentują najnowsze dane dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce, i w Europie. Tradycyjnie nie zabraknie konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi, seminariów, spotkań matchmakingowych i networkingowych oraz rozstrzygnięcia branżowych plebiscytów.
Większość zeszłorocznych wystawców potwierdziła swoją obecność w PLASTPOL 2020, ale pojawią się także nowe firmy. Już teraz wiadomo, że tegoroczne targi będą rekordowe pod względem ilości wystawców. To oznacza, że wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i swoistym prestiżem. Ponad połowę wszystkich wystawców stanowią zagraniczni przedstawiciele branży m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Turcji, Czech, Portugalii, Włoch, Iranu, Indii, Tajwanu, Chin czy z Omanu, Rosji i Korei.
Bogaty program PLASTPOLU 2020
Targi PLASTPOL to już tradycja dla osób zajmujących się tą branżą. Podczas tegorocznej edycji przedsięwzięcia nie zabraknie najnowszych technologii, maszyn i urządzeń niezbędnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Prezentowane będą nowe technologie i maszyny, komponenty do przetwórstwa i same tworzywa sztuczne. Targi poruszają również tematykę przetwórstwa gumy oraz recyklingu: - Czterodniowe targi są jednym z najważniejszych wydarzeń branży w Europie Południowo-Wschodniej. Ich międzynarodowy charakter wynika z tego, że ponad połowę wszystkich wystawców stanowią zagraniczni reprezentanci branży. W poprzedniej edycji przedsięwzięcia, w 2019 roku uczestniczyło 910 wystawców z 42 krajów. Targi odbyły się w 7 halach na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
Zobacz pracę maszyn
Ważnym akcentem wydarzenia są również pokazy sprzętu, gdzie można zobaczyć fragmenty linii produkcyjnych. To z pewnością ważny element dla inwestorów zainteresowanych kupnem danej maszyny. Wtryskarki, młynki, kruszarki, zautomatyzowane w pełni linie produkcyjne przemysłu 4,0 to tylko niewielka część urządzeń, technologii i niezbędnych w procesie przetwórstwa komponentów, które można zobaczyć w Kielcach.
Merytorycznie o przetwórstwie tworzyw
Fundacja PlasticsEurope Polska wspólnie z Polskim Związkiem Przetwórców Tworzyw Sztucznych, 18 maja,
w przeddzień rozpoczęcia się wydarzenia zapraszają na konferencję z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów w trakcie, której będzie można zapoznać się z aktualnymi problemami polskich i europejskich przetwórców tworzyw sztucznych takimi jak sprawy Single Use Plastics, wizerunek tworzyw w społeczeństwie, Brexit czy realizacja VC „Plastics 2030”. W trakcie wydarzenia, tradycyjnie odbędzie się konferencja fundacji PlasticsEurope Polska, która ogłasza w Kielcach najświeższe dane branży dotyczące produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w Polsce
i w Europie.
Konferencję „Opakowania dla recyklingu. Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce” przygotuje też Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu wraz z Akademią Recyklingu. Swój finał na PLASTPOLU będzie miał także konkurs Omniplast, którego organizatorem są Targi Kielce, a nad merytoryką czuwa od początku portal branżowy Tworzywa.pl. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się również dwudniowe seminarium techniczne Plastech Info, tu także będzie można zapoznać się z nowinkami technologicznymi oraz aktualnym stanem branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Strefa BioTworzyw
Nowością podczas targów będzie strefa BioTworzyw, gdzie prezentowane będą m.in. wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne, usługi konsultingowe, badawcze i certyfikacyjne, surowce, komponenty, dodatki dla przetwórstwa biotworzyw. Specjalnie przygotowana przestrzeń dedykowana jest surowcom i produktom oraz przetwórstwu i maszynom, recyklingowi, certyfikacji i badaniom materiałów biopochodnych, biodegradowalnych i kompostowalnych. Strefie towarzyszyć będzie Forum BioTworzyw, gdzie gościem specjalnym będzie Hasso von Pogrell, dyrektor zarządzający stowarzyszenia European Bioplastics.
Nowe projekty Targów Kielce
O innowacyjnych rozwiązaniach prezentowanych podczas tegorocznej edycji PLASTPOLU będzie można przeczytać w biuletynie, który w nakładzie 7 000 egzemplarzy wydany zostanie na początku kwietnia. Publikacja trafi do firm, instytucji i osób zainteresowanych branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kolejne wydanie zaplanowane zostało na maj i będzie dostępne podczas odbywania się targów PLASTPOL.Najnowszym projektem realizowanym wspólnie przez Targi Kielce i kwartalnik Tworzywa jest także „Spotkanie Dziennikarzy na PLASTPOL 2020”. Zagraniczni redaktorzy podczas swojej obecności w Kielcach będą mogli zapoznać się z formułą PLASTPOLU, a także zobaczyć prezentacje wiodących polskich firm w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
Na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zapraszamy od 19 do 22 maja do Targów Kielce.