Nie ma w Polsce ważniejszego wydarzenia dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych niż targi PLASTPOL w Kielcach. To nie tylko największa wystawa branży w kraju, ale też niezmiernie cenione wydarzenie tego sektora w Europie. Liczby mówią same za siebie – targi gromadzą ponad 800 firm z 36 krajów, a w ciągu 4 dni odwiedza je 19 tysięcy profesjonalistów. Na najbliższą 23. edycję PLASTPOL Targi Kielce zapraszają od 28 do 31 maja 2019.
- Kieleckie wydarzenie przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i recyklingu jest niezmiennie stałym punktem w kalendarzu działań promocyjno-marketingowych wielu liderów branży z kraju i zagranicy. Mogę zapewnić, że na liście tegorocznych wystawców Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy nie brakuje firm liczących się na europejskim rynku. I choć rok 2019 jest rokiem targów K Messe Dusseldorf, największego wydarzenia branży w Europie, to wiele firm doceniło pozycję targów PLASTPOL, pojawiając się także w Kielcach – mówi Agnieszka Dąbrowska, obecny menager projektu, która od przeszło 20 lat współorganizowała targi PLASTPOL. - Wciąż zapraszam do kooperacji nowych producentów, bo Kielce to doskonałe miejsce, by zadebiutować wśród najlepszych. Naszym celem, jako organizatora targów PLASTPOL, wciąż jest kreowanie i realizacja dobrego biznesu na europejskim poziomie i dla każdego wystawcy oraz zwiedzającego - od wielkich firm po ciekawych nowicjuszy branży.
Zagranica wystawia się w Polsce
Jednym z powodów, dla których warto odwiedzić targi PLASTPOL jest fakt, iż ponad połowę wystawców stanowią firmy z zagranicy. Swoją obecność najliczniej zaakcentują w 2019 roku firmy z Niemiec i Włoch, ale także Turcji.
Od lat potencjał kieleckiego PLASTPOLU rośnie, bowiem zagraniczne firmy chętnie chcą kooperować z polskim, dynamicznie rozwijającym się rynkiem. To szansa na nawiązanie biznesowych kontaktów, wymianę doświadczeń. Zwłaszcza, że Kielce to wiodące miejsce spotkań branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, co potwierdzają wystawcy między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii, gdzie podobnej rangi wystawy się nie odbywają.
Alternatywa dla recyklingu
- Ciekawym tematem, który już pojawiał się podczas poprzednich edycji są na przykład tworzywa biodegradowalne i biokompostowalne, jako alternatywa dla typowego recyklingu. W tym eko-kierunku, PLASTPOL będzie podążać, nie pozostając za światowymi tendencjami – dodaje Agnieszka Dąbrowska, manager targów. – Trwają rozmowy z instytucjami współpracującymi przy organizacji targów PLASTPOL, a ich finałem będzie nowe wydarzenie podczas targów. Niebawem będziemy mogli już o nim szerzej poinformować.
Tradycyjne punkty targów PLASTPOL to spotkania kadry menadżerskiej firm branży, ale także liczne prezentacje, warsztaty. Swoją dziesiątą odsłonę będzie miał finał konkursu Omniplast, dotyczącego wiedzy o tworzywach sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Po raz kolejny to targi w Kielcach będą areną premierowej prezentacji danych Fundacji PlasticsEurope na temat produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w Polsce i w Europie w roku 2018.