13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®, 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz odbywające się równocześnie 5. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER-POLAND® sprawiły, że 19-20 października do Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przybyły tysiące przedstawicieli branży przemysłowej.

120 wystawców, 2560 odwiedzających, 14 godzin wykładów i prezentacji. Liczby mówią same za siebie, tegoroczna edycja pokazała, że branża przemysłowa spragniona jest bezpośrednich spotkań – pozwalających na nawiązanie nowych lub utrwalenie dotychczasowych kontaktów. Tegoroczna edycja była połączeniem wystawy targowej oraz szerokiego programu merytorycznego – co pozwoliło odpowiedzieć na palące potrzeby przedsiębiorców, którzy z jednej strony poszukują nowych technologii, a z drugiej wiedzy, jak te technologie wprowadzić do zakładów.

Siła kontaktów
Organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE bardzo dbają o wysoką jakość wydarzenia, dlatego z komunikatem o targach docierają do konkretnych osób – realnie zainteresowanych poszerzeniem kontaktów biznesowych. Pozytywne opinie wystawców świadczą o tym, że cel ten udało się zrealizować. - Jesteśmy pierwszy raz na Targach SYMAS® w Krakowie i jestem pod wielkim wrażeniem skali spotkań, które się tutaj odbywają. Minęło kilka godzin, a już nawiązaliśmy szereg nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i mam nadzieję, że przyniesie to duże korzyści dla naszej firmy – podkreślił  Daniel Gawron z firmy Eurotronic.  Podobnego zdania był Bogusław Zwoliński z firmy GRC - widzimy duże zainteresowanie. Wielu klientów pytało bardzo szczegółowo o nasze rozwiązania, o możliwość zastosowania ich w instalacjach. Zauważyliśmy też duży odzew po naszej prezentacji – przychodzą do nas klienci, którzy w niej uczestniczyli. Z całą pewnością targi pozwalają zaoszczędzić czas. W ciągu dwóch dni w jednym miejscu można spotkać kluczowych producentów i dostawców z branży. Zaletę tę doceniają wystawcy, m.in. Marcin Wroński z firmy VEGA Polska – największą wartością targów jest przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z dużą ilością klientów w ramach jednej przestrzeni. W normalnym trybie pracy jesteśmy w stanie spotkać się z jednym, dwoma, może trzema klientami w ciągu dnia, przy czym nie zawsze jesteśmy w stanie zająć się nimi kompleksowo. Natomiast tutaj mamy możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z wieloma uczestnikami w jednym miejscu. Dodatkowo możemy w praktyczny sposób zaprezentować sposób działania naszych urządzeń wykorzystując modele demo – na targach SYMAS pokazaliśmy kilka metod pomiaru poziomu materiałów sypkich w różnych aplikacjach.

Wszystko zaczyna się od wiedzy
Targi to nie tylko wystawa, ale również obszerny program towarzyszący. Podczas wydarzenia od lat organizowana jest Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu – dwudniowa konferencja, na której omawiane są najciekawsze case studies. Udział w spotkaniach jest okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej dobrych praktyk inżynierskich stosowanych w europejskim przemyśle. Każda edycja budzi zainteresowanie wielu przedstawicieli zakładów przemysłowych z całej Polski, nie tylko ze względu na dużą wartość merytoryczną wykładów, lecz także ze względu na możliwość wykorzystania poznanych treści w codziennej pracy. Tegoroczna konferencja skupiła się na trzech najbardziej aktualnych tematach: metodach i narzędziach Utrzymania Ruchu – obejmujących optymalne strategie utrzymania ruchu w kontekście rozwiązań Przemysłu 4.0.; zarządzaniu ryzykiem oraz zarządzaniu kryzysowym w zakładach przemysłowych; efektywności energetycznej – istotnej w kontekście gwałtownego wzrostu cen energii i mediów energetycznych. Wartość merytoryczną targów docenili nie tylko odwiedzający, ale również wystawcy, którzy tak jak Katarzyna Żuraw z firmy Human Group twierdzą – myślę, że największą wartością targów jest wiedza, którą tutaj można zyskać. Wszyscy wystawcy są bardzo przyjaźni, z każdym można się zaprzyjaźnić i porozmawiać o wielu ciekawych rzeczach – dowiedzieć się tego, jakie problemy są w innych firmach, zobaczyć jakie rozwiązania możemy sobie wzajemnie podsunąć. 

Wideorelacja z targów dostępna tutaj: 13. Międzynarodowe Targi SYMAS® & MAINTENANCE 2022 �� - YouTube

Odpowiedź na potrzeby
Targi SYMAS®/MAINTENANCE od lat konsekwentnie budują swoją markę wśród firm z zakresu przetwarzania, przeładunku, transportu i magazynowania, sortowania, ale też filtracji, separacji, mielenia i pakowania materiałów sypkich i masowych. Co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu – m.in. metalurgicznego, chemicznego, spożywczego, motoryzacyjnego, wydobywczego, elektromaszynowego. Siła imprezy oraz przewaga konkurencyjna polega na szybkim i skutecznym odpowiadaniu na potrzeby branży. To tutaj poruszane są najbardziej aktualne tematy tj. problemy kadrowe w zakładach pracy, rosnące ceny energii, czy wykorzystanie sztucznej inteligencji. Na targach doświadczeni eksperci dzielą się wiedzą i doświadczeniem, podpowiadając rozwiązania, które są antidotum na szereg problemów. - W naszej branży wciąż niezwykle ważne jest, aby pozostawać otwartym na potrzeby i oczekiwania klientów, a także dostarczenie im nowatorskich rozwiązań. Jesteśmy firmą, która stara się wsłuchiwać w głosy klientów i dostarczamy rozwiązania w zakresie filtracji i odpylania – oczyszczamy powietrze. Staramy się, aby środowisko pracy pracowników, a także mieszkańców terenów znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych było czyste i bezpieczne. Uważam, że forma promocji i prezentacji w postaci obecności na targach jest jak najbardziej potrzebna. Zauważyliśmy, że klienci również poczuli chęć wyjścia ze swoich biur do przedstawicieli innych firm, żeby się spotkać. Targi takie jak SYMAS® i MAINTENANCE organizowane w Krakowie pozwalają zaprezentować się wielu firmom w krótkim czasie. Uczestnicy tych targów, potencjalni klienci, mają na stosunkowo małej powierzchni wiele firm, które mogą odwiedzić. Na targach możemy poznać potrzeby klientów – aby dopasować do nich nasze rozwiązania, a do tego potrzebne są spotkania i rozmowy – podkreśliła Beata Paszek-Kumolka z firmy VENTTECH Michał Jąder. Jak twierdzi Marek Plaza z firmy CEMA - dzisiaj naprawdę dużym wyzwaniem jest brak kadry i pracowników. Pozyskanie pracownika wykształconego, o dużej wiedzy, czy nawet pracownika fizycznego z papierami spawacza – jest naprawdę dużym wyzwanie dla branży. Myślę, że nie tylko naszej, ale ogólnie w Polsce, brak jest rąk do pracy fachowców. Opinię tę podziela cytowana wyżej Katarzyna Żuraw - wszyscy reprezentanci każdej z branż, którzy tutaj są, mają problemy z zatrudnieniem pracowników w swoich zespołach. Często chodzi o mężczyzn, których w branżach brakuje. Dlatego nasza technologia jest dostosowana do każdego. Na targach zyskujemy też informacje o tym, które branże najbardziej potrzebują w tej chwili zasobów męskich w swoich oddziałach oraz które potrzebują rozwiązań technologicznych. Okazuje się, że są też branże, o których nie myśleliśmy, a potrzebują one technologii, którą
my dzisiaj oferujemy.

Targi SYMAS®/MAINTENANCE w ciągu trzynastu lat stały się kluczową imprezą dla branży przemysłowej. Nie bez znaczenia jest fakt, iż wydarzenie odbywa się w Krakowie – mieście będącym jednym z najatrakcyjniejszych celów podróży biznesowych. Liczne połączenia lotnicze z Balicami oraz sąsiedztwo Czech i Słowacji sprawiają, że targi chętnie odwiedzane są przez klientów zagranicznych. Z kim zatem spotkamy się w przyszłym roku? Już dzisiaj zapraszamy na 14. edycję wydarzenia, która odbędzie się 18 i 19 października 2023 r.  w EXPO Kraków. 

www.symas.krakow.pl 
www.linkedin.com/showcase/targi-symas-maintenance

Nowy numer

  1. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2024 (106)
  2. Temat numeru: ATEX, FILTRACJA, UTRZYMANIE RUCHU

    05/2024 (105)

  3. Temat numeru: WAŻENIE I DOZOWANIE MATERIAŁÓW SYPKICH

    04/2024 (104)
  4. Temat numeru: POMIARY, NAPĘDY, AUTOMATYKA, PNEUMATYKA

    03/2024 (103)

  5. Temat numeru: SUROWCE SKALNE, PRZEMYSŁ CEMENTOWO-WAPIENNICZY

    02/2024 (102)

  6. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2024 (101)

  7. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTYKA

    07/2023 (100)
  8. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2023 (99)

  9. Temat numeru: ATEX, BHP, UTRZYMANIE RUCHU

    05/2023 (98)

  10. Temat numeru: WAŻENIE I DOZOWANIE MATERIAŁÓW SYPKICH

    04/2023 (97)

  11. Temat numeru: KRUSZYWA, CEMENT, WAPNO

    03/2023 (96)

  12. Temat numeru: ODPYLANIE, ATEX, BHP

    02/2023 (95)
  13. Temat numeru: POMIARY, AUTOMATYKA, NAPĘDY

    01/2023 (94)
  14. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTKA

    07/2022 (93)

  15. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE  I APARATURA POMIAROWA

    06/2022 (92)
  16. Temat numeru: ATEX, BHP, UTRZYMANIE RUCHU

    05/2022 (91)
  17. Temat numeru: TWORZYWA SZTUCZNE, KOMPOZYTY

    04/2022 (90)
  18. Temat numeru: KRUSZYWA,CEMENT, WAPNO

  19. 03/2022 (89)

  20. Temat numeru: AUTOMATYKA, POMIARY, NAPĘDY

    02/2022 (88)
  21. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2022 (87)

  22. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTYKA

    07/2021 (86)

  23. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2021 (85)

  24. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

    05/2021 (84)

  25. Temat numeru: RYNEK KRUSZYW, WAPNO, CEMENT

    04/2021 (83)
  26. Temat numeru: TWORZYWA SZTUCZNE, KOMPOZYTY

    03/2021 (82)
  27. Temat numeru:AUTOMATYZACJA, BADANIA I POMIARY

    02/2021 (81)
  28. Temat numeru:ODPYLANIE, ODKURZANIE, ATEX, BHP

    01/2021 (80)
  29. Temat numeru:TRANSPORT I LOGISTYKA 

    07/2020 (79)
  30. Temat numeru: LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE

    06/2020 (78)
  31. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

    05/2020 (77)
  32. Temat numeru: Plastiki, kompozyty, przemysł chemiczny

    04/2020 (76)
  33. Temat numeru:RYNEK KRUSZYW, WAPNO, CEMENT

    03/2020 (75)
  34. Temat numeru:AUTOMATYKA, NAPĘDY, POMIARY

    02/2020 (74)
  35. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2020 (73)
  36. Temat numeru: TRANSPORT MATERIAŁÓW SYPKICH

    07/2019 (72)
  37. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

    06/2019 (71)
  38. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

    05/2019 (70)
  39. Temat numeru: Tworzywa sztuczne i kompozyty

    04/2019 (69)
  40. Temat numeru: Rynek kruszyw -rozwiązania dla branży

    03/2019 (68)
  41. Temat numeru: AUTOMATYKA, PNEUMATYKA, POMIARY

    02/2019 (67)
  42. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

    01/2019 (66)
  43. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2018 (65)
  44. Temat numeru: Magazynowanie i logistyka materiałów sypkich

    06/2018 (64)
  45. Temat numeru: Utrzymanie ruchu

    05/2018 (63)
  46. Temat numeru: Kompozyty i tworzywa sztuczne, ważenie, dozowanie

    04/2018 (62)
  47. Temat numeru: Rozwiązania dla branży kruszyw

    03/2018 (61)
  48. Temat numeru: Automatyka i pomiary

    02/2018 (60)
  49. Temat numeru: Filtracja, odpylanie, ATEX, BHP

    01/2018 (59)
  50. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2017 (58)
  51. Temat numeru: Logistyka i magazynowanie materiałów sypkich

    06/2017 (57)
  52. Temat numeru: Górnictwo,energetyka.ATEX

    05/2017 (56)
  53. Temat numeru: Rynek tworzyw sztucznych i kompozytów

    04/2017 (55)
  54. Temat numeru: Rozwiązania dla branży kruszywowej

    03/2017 (54)
  55. Temat numeru: Automatyka, pomiary

    02/2017 (53)
  56. Temat numeru: Filtracja,odpylanie,odkurzanie,BHP, ATEX

    01/2017 (52)
  57. Temat numeru: Transport  materiałów sypkich

    07/2016 (51)
  58. Temat numeru: Magazynowanie materiałów sypkich

    06/2016 (50)
  59. Temat numeru: Zabezpieczenia przeciwwybuchowe

    05/2016 (49)
  60. Temat numeru: Wagi.Dozowniki

    04/2016 (48)
  61. Temat numeru: Kruszenie.Mielenie.Granulowanie

    03/2016 (47)
  62. Temat numeru: Filtracja.odpylanie.BHP

    02/2016 (46)
  63. Temat numeru: Automatyka i pomiary 

    01/2016 (45)
  64. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2015 (44)
  65. Temat numeru: Magazynowanie materiałów sypkich

    06/2015 (43)
  66. Temat numeru: Bezpieczeństwo procesowe i zabezpieczenia ATEX

    05/2015 (42)
  67. Temat numeru: Kruszenie, mielenie, mieszanie

    04/2015 (41)
  68. Temat numeru: Sita,przesiewacze,separatory

    03/2015 (40)
  69. Temat numeru: Automatyka i pomiary

    02/2015 (39)
  70. Temat numeru: Odkurzanie, odpylanie, BHP, Atex

    01/2015 (38)
  71. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

    07/2014 (37)
  72. Temat numeru: Opakowania w przemyśle materiałów sypkich

    06/2014 (36)
  73. Temat numeru: Silosy i magazyny na materiały sypkie

    05/2014 (35)
  74. Temat numeru: Systemy dozujące, ważące i pakujące

    04/2014 (34)
  75. Temat numeru: Filtracja,odpylanie,odkurzanie

    03/2014 (33)
  76. Temat numeru: Automatyka i aparatura kontrolno-pomiarowa

    02/2014 (32)
  77. Temat numeru: Sita, przesiewacze i separatory przemysłowe

    01/2014 (31)
  78. Temat numeru: Rozdrabnianie i granulowanie

    06/2013 (30)
  79. Temat numeru: Przemysł wydobywczy surowców energetycznych

    05/2013 (29)
  80. Temat numeru: Silosy do zastosowań przemysłowych

    04/2013 (28)
  81. Temat numeru: Sytuacja na rynku kruszyw

    03/2013 (27)
  82. Temat numeru: Aparatura pomiarowa w aplikacjach wysokotemperaturowych

    02/2013 (26)
  83. Temat numeru: Polski rynek cementu i betonu

    01/2013 (25)
  84. Temat numeru: Postęp techniczny w konstrukcji młynów

    06/2012 (24)
  85. Temat numeru: Konstrukcje silosów aluminiowych

    05/2012 (23)
  86. Temat numeru: Europejski rynek tworzyw sztucznych

    04/2012 (22)
  87. Temat numeru: Zmiany technologiczne w produkcji kruszyw

    03/2012 (21)
  88. Temat numeru: Automatyzacja procesów

    02/2012 (20)
  89. Temat numeru: Polski rynek targowy

    Rozmowa z dr. inż hab. Lidią Gawlik zastepcą dyrektora IGSMiE 
    01/2012 (19)
  90. Temat numeru: Nauka dla przemysłu

    Rozmowa z dr. inż Szymonem Modrzejewskim
    06/2011 (18)
  91. Temat numeru: Nowoczesne technologie górnicze

    Węgiel polskie bogactwo narodowe
    05/2011 (17)
  92. Temat numeru: Transport, logistyka i magazynowanie

    03-04/2011 (16)
  93. Temat numeru: Automatyzacja procesów

    Innowacyjny mechatroniczny system manipulacyjny
    02/2011 (15)
  94. Temat numeru: Rynek kruszyw w Polsce

    Recykling gruzu powyburzeniowego
    01/2011 (14)
  95. Temat numeru: Przemyslowe systemy ważąco-dozujące 05-06/2010 (13)
  96. Temat numeru: Magazynowanie sypkich produktów spożywczych 04/2010 (12)
  97. Temat numeru: Transport pneumatyczny materiałów sypkich 03/2010 (11)
  98. Temat numeru: Rynek cementu w polsce 02/2010 (10)
  99. Temat numeru: Krajowy rynek automatyki przemyslowej 01/2010 (9)

Kalendarium wydarzeń pełne

« Styczeń 2025 »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9