-
O realizacjach, innowacjach i planach, z Łukaszem Kacprzakiem, szefem sprzedaży w Polsce z firmy J-Tec Material Handling Sp. z o.o. w Łodzi, rozmawia Adam Krzyżowski
-
Nowy materiał – nowe możliwości
07.10.2015Silikon w kolorze niebieskim dopuszczony do kontaktu z produktami spożywczymi oraz wykrywany detektorami metali.
Andrzej Żelazo -
Dla każdego, kto spotkał się w swojej pracy z materiałami sypkimi, problem pylenia jest znany. Najczęściej z tej strony, która w znaczący sposób utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia prawidłową pracę urządzeń technologicznych.
Robert Wilk -
Firma Masterflex Polska poleca do stref zagrożonych wybuchem dwa rodzaje węży odprowadzających ładunki elektrostatyczne:lekkie węże ssawno-tłoczne Master-PUR L-EL oraz średnio ciężkie węże ssawno-tłoczne Master-PUR H-EL.
-
Z Janem Strychalskim, prezesem firmy Endeco Ltd Sp. z o.o. w Katowicach, rozmawia Adam Krzyżowski
-
Podajniki celkowe firmy Rota Val
27.07.2015Podajniki celkowe znajdują zastosowanie w wielu procesach związanych z produktami i surowcami sypkimi. Służą one głównie do przesypywania surowców pod silosami, zbiornikami, filtrami, na przesypach oddzielających urządzenia czy np. na granicach stref wybuchowych. Używa się ich także w instalacjach transportu pneumatycznego, ale rzadziej, ponieważ w tych instalacjach stosuje się głównie zasilacze śluzowe.
Andrzej Żelazo -
Klasyfikacja minerałów to kluczowy proces przy produkcji niemal wszystkich materiałów obecnych dzisiaj na rynku. Prawie zawsze nieodzownym elementem towarzyszącym takim procesom prowadzonym na sucho są klasyfikatory aerodynamiczne działające w obiegu zamkniętym z rożnego rodzaju młynami.
Dr Jacek Kołacz -
Agregaty konstruowane na miarę
08.06.2015Z Katarzyną Jurgowiak, specjalistą ds. marketingu i sprzedaży w firmie Erfolg ze Szczecina, rozmawia Adam Krzyżowski
-
Z Tomaszem Milińskim, dyrektorem firmy Masterflex Polska z Płocka, rozmawia Adam Krzyżowski
-
Firma Comex, która tradycyjnie zajmuje się separacją optyczną, wprowadziła na rynek nowy typ separatora OSX-CXR, który dodatkowo pozwala na określenie wewnętrznej struktury separowanego materiału. W rezultacie możliwa jest separacja materiałów w oparciu o jednoczesną analizę koloru, geometrii cząstek, struktury powierzchni, wewnętrznej struktury cząstek oraz gęstości materiału
Dr Jacek Kołacz